הליך יישוב סכסוך

החוק החדש ליישוב סכסוך, שנכנס לתוקף ב 17.07.2016 שינה את האופן בו נפתחו הליכי הגירושין בישראל. החוק קובע כי לפני הגשת תביעות ובקשות, על הצדדים להגיש לערכאה בה הם בוחרים (בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני) "בקשה ליישוב סכסוך".

לפני חקיקת החוק אם בעל היה רוצה להתגרש מאשתו הוא יכל ללכת ישר לבית הדין הרבני לדוגמא ולהגיש תביעת גירושין ולכרוך אליה את נושא הרכוש, משמורת ומזונות. כך גם היתה בעבר פתוחה הדלת לביהמ"ש לענייני משפחה להגיש ישר תביעות. היום בני זוג אינם יכולים להגיש ישר תביעות לגירושין, רכוש, משמורת, מזונות וכדומה. חייב קודם כל להתחיל בהליך שנקרא על ידי רבים "גישור חובה". 

לאחר שהוגשה הבקשה מתקיים הליך מקדמי – פגישות מהו”ת וזאת בפני עובדת סוציאלית. הפגישה הראשונה היא חובה וחייב להתייצב אליה. מטרת הפגישה להכיר להבין על מה הסכסוך ולסייע לצדדים לסיים את הנישואים והסכסוך בדרכי שלום. 

גם במקרה של זוגות שהתגרשו ויש להם הסכם גירושין שהם מבקשים לשנותו ורוצים לחזור לבימ"ש הם חייבים להתחיל בהליך של יישוב הסכסוך. 

פגישת המהו”ת מתקיימת עד 45 ימים מיום הגשת הבקשה ביחידת הסיוע בבית המשפט לענייני משפחה באזור בו הוגשה הבקשה. הפגישות מנוהלות על ידי עובדים סוציאליים, שמונו על ידי המדינה ובסמכותם גם לסיים את ההליך לאחר פגישה אחת בלבד במידה והם סבורים כי הוא אינו מתאים לפתרון הסכסוך.

בהסכמה של שני הצדדים ניתן לחתום בפגישה על טופס המבקש ארכה לנהל מו"מ ומעכב את ההליכים. משרדנו מלווה בשלב הליך היישוב סכסוך ומנהל מו"מ בכדי לפתור את הסכסוך בדרכי נועם. 

פנה אלינו

כתובת: מגדל ב.ס.ר 4, רחוב מצדה 7, בני ברק

טלפון: 073-777-1997, פקס: 073-777-1998

info@liatzach.co.il

תודה! ההודעה נשלחה

כתובת: מגדל ב.ס.ר 4,  רחוב מצדה 7, בני ברק

טלפון: 073-777-1997, פקס: 073-777-1998

info@liatzach.co.il

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon