הליך הגירושין

הליך הגירושין יכול להיות פשוט וקל עם כמה שפחות מורכבות לילדים ומצד שני הוא יכול להיות הליך ארוך ויקר. תכנון אסטרטגי נכון ובחירת עורך דין מנוסה שילווה את התהליך, יביא אתכם לתוצאה הנכונה עבורכם. משרדנו מאמין בחשיבות הסכמים וגישור וזאת מתוך ראיית טובת הילדים. לעו״ד זך נסיון עתיר שנים בייצוג בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני, לרבות הליכי ערעור בבית המשפט המחוזי.

משמורת

עו״ד זך בעלת נסיון רב בתיקים משפטיים של משמורת, קביעת הסדרי שהייה, אחריות הורית משותפת וכן טיפול במקרים של הסתה וניכור הורי.

מזונות

החבות במזונות חלה במקרה של גירושין או פרידה. עו״ד זך בעלת נסיון בתיקי מזונות אישה וילדים וכן בתביעות להקנה ו/או הגדלת מזונות לאחר הסכם גירושין. בחודש יולי 2017 נפל דבר בתחום דיני המזונות וניתן פס"ד בבית המשפט העליון במסגרת בע"מ 919/15 אשר קבע הלכה חדשה בכל הנוגע לפסיקת מזונות ילדים במקרה של משמורת משותפת. לאחר פס"ד זה ישנה חשיבות מכרעת בקבלת ייעוץ משפטי נכון באשר לסכום המזונות הראוי לשלם / לקבל וכן לחשיבה אסטרטגית בנוגע לאיזו ערכאה משפטית כדאי לפנות, לבית הדין הרבני או לביהמ"ש לענייני משפחה.

רכוש

לרוב במהלך חיי הנישואין צוברים בני הזוג רכוש, בין אם הוא רשום על שם שניהם ובין אם הוא רשום על שם אחד מבני הזוג. בגדר רכוש נחשב גם נכס מוחשי (נדל"ן, כספים, חברות, זכויות פנסיוניות וכיוצ"ב) וגם נכסים שאינם מוחשים (נכסי קריירה, מוניטין אישי ועסקי, פוטנציאל השתכרות וכיוצ"ב). חלוקה נכונה של הרכוש במסגרת הסכם גירושין או הליכים משפטיים הנה מכרעת ובעלת השלכות רבות. עו״ד זך בעלת נסיון רב בניהול תיקי גירושין מורכבים עם רכוש רב הן בארץ והן בחו"ל.

במקרה של מחלוקות ישנה חשיבות לבחון תביעה לפירוק שיתוף בדירת המגורים, תביעה לדמי שימוש, הפרדת חשבונות בנק משותפים, חלוקת פנסיה ואיזון משאבים כולל.

אופציות ומניות

ביוני 2017 ניתן פס"ד תקדימי של כב' השופט נחשון פישר באשר לחלוקת אופציות. בתמ"ש צ' נ' צ' בבימ"ש לענייני משפחה בראשון לציון. 

בעבר היו המון פסיקות שונות באשר לאופי חלוקת אופציות בגירושין. היה מקובל לחלק את האופציות נכון למועד הקרע כפי שהיה שווין באותו מועד. 

אולם במקרה שבעל קיבל אופציות שעדין לא מומשו לדוגמא שנתיים לפני פרוץ הסכסוך ובמועד הסכסוך האופציות עדין לא היו ברות מימוש אז ברוב מקרי הגירושין הן היו ללא ערך כספי בשל העובדה שהן לא ברות מימוש וההלכה היתה שהאישה לא ממשיכה להיות נשואה לבעל ולכן היא לא זכאית לשווי האופציות לאחר מועד הקרע. 

אולם פס"ד התקדימי של כב' השופט נחשון פישר קבע שהאופציות שצבר הבעל ממקום עבודתו במהלך חיי הנישואין, יחולקו בהתאם לשוויין בפועל במועד המימוש ולא על פי שווין במועד הפירוד, כפי שהיה נהוג עד כה.

מדובר בפעם הראשונה שבה ניתן פסק דין העוסק אך ורק בסוגייה זאת ומכריע כיצד יש לחלק אופציות עתידיות בין בני זוג – האם במועד מימושן או במועד הפירוד?

ההלכה החדשה שנקבעה בביהמ"ש היא שיש לחלק את האופציות על פי שווין במועד המימוש בפועל.

בית המשפט קבע, כי יש למנוע פגיעה כלכלית באשה, וחלוקת האופציות על פי שווין במועד הפירוד, היה גורם לפגיעה כאמור. 

משרדנו בעל נסיון בחלוקת אופציות ומניות במסגרת הליכי גירושין.

הסכמי גירושין

הסכם גירושין כולל בין היתר הסכמות המועלות על הכתב ומקבלות תוקף משפטי בנושאים הבאים: הסכמה להתגרש, משמורת וחלוקת הסדרי שהייה עם הילדים, מזונות וחלוקת הרכוש. יש יתרון עצום בגירושין עם הסכם לעומת הליך משפטי והמרוויחים העיקריים מכך הם הילדים. הסכם גירושין הנו הסכם שצופה פני עתיד לשנים רבות של תשלום מזונות והסדרי שהיה עם הילדים ולכן חשוב שהוא יבוצע אצל עו"ד מנוסה בתחום זה. עו״ד זך יכולה לספק לכם מידע רלוונטי בכל הנוגע לניסוח הסכם, ניהול מו״מ וניסוח הסכם.

יחסי עבודה בתוך המשפחה

פעמים רבות מוצאים עצמם בני משפחה עובדים ביחד, כאשר אחד הוא הבעלים של עסק והאישה עובדת איתו בעסק וכאשר מתחיל הליך הגירושין מתחיל גם סכסוך סביב הזכויות הקשורות למקום העבודה או למקרה של פיטורין וכדומה. 

במצב זה ישנם הליכים מקבילים גם בתביעות רכוש לבית משפט לענייני משפחה של אישה לדוגמא שעבדה בחברה של הבעל ותובעת זכויות מהחברה וגם במקביל ישנה תביעה שלה בבית הדין לעבודה בגין זכויות שלה כעובדת ביחסי עובד ומעביד.

במקרה של סכסוך עבודה הסמכות לדון בכך היא רק לבית הדין לעבודה אולם ישנה חשיבות בבניית אסטרטגיה בתחילת ההליך ושילוב בין ההליכים שניתן להגיש בבית משפט לענייני משפחה ולבית הדין לעבודה. במקרה כזה המלצתנו לפעול עם עו"ד ממשרדנו המתמחה בדיני משפחה יחד עם עו"ד המתמחה בדיני עבודה. 

חשוב לציין כי בסכסוכי עבודה בתוך המשפחה אנו ממליצים לנהל מו"מ והליך גישור בכדי למנוע הליכים משפטיים יקרים בשתי ערכאות שונות.

פנה אלינו

כתובת: מגדל ב.ס.ר 4, רחוב מצדה 7, בני ברק

טלפון: 073-777-1997, פקס: 073-777-1998

info@liatzach.co.il

תודה! ההודעה נשלחה

כתובת: מגדל ב.ס.ר 4, רחוב מצדה 7, בני ברק

טלפון: 073-777-1997, פקס: 073-777-1998

info@liatzach.co.il

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon