מזונות

החבות במזונות חלה במקרה של גירושין או פרידה.

ישנה חבות למזונות ילדים ולמזונות אישה בהתקיים נסיבות מסוימות.

בחודש יולי 2017 נפל דבר בתחום דיני המזונות וניתן פס"ד בבית המשפט העליון במסגרת בע"מ 919/15 ונקבעה הלכה חדשה בכל הנוגע לפסיקת מזונות ילדים במקרה של משמורת משותפת. לאחר פס"ד זה ישנה חשיבות מכרעת בקבלת ייעוץ משפטי נכון באשר לסכום המזונות הראוי לשלם / לקבל וכן לחשיבה אסטרטגית בנוגע לאיזו ערכאה משפטית כדי לפנות, לבית הדין הרבני או לביהמ"ש לענייני משפחה.

חובת המזונות לילדים משתנה מתחת לגיל 6 של כל ילד ומעל גיל 6 אז ישנה בחינה באשר לגובה ההכנסות של כל אחד מההורים וכן לחלוקת זמני השהות.

מזונות ילדים נפסקים בהתאם לצרכים הכרחיים וצרכים תלויי שהות אצל כל אחד מההורים.

בנוסף ישנו רכיב של מדור לרבות חיוב בתשלום משכנתא בהתאם להכנסותיהם של ההורים ולצרכי הילדים.

חובת מזונות אישה הנה לפי הוראות הדין האישי (יהודי או מוסלמי או דרוזי) וישנה בחינה משפטית באשר לגובה ההכנסה של האישה והאם לא נוצרה עילה לשלילת מזונות אלו.

בשנים האחרונות כל פסיקת המזונות הינו פרוץ מאוד ומשתנה משופט לשופט ומדיין לדיין בבית הדין הרבני. לצערנו הרב אין בישראל טבלאות מזונות כפי שיש בערכאות זרות בהם ניתן להזין את גילאי הילדים, גובה ההכנסות וזמני השהות ולקבל סכום מדויק של סכום המזונות שיש.

הדבר היחיד שעוזר להורים אשר מתגרשים להתקדם להסכם גירושין ולהסכים על סכום מזונות ראוי הנו פניה לעו"ד בעל ניסיון רב בתחום אשר יכול להעריך את גובה המזונות בהתאם למספר קריטריונים שונים שנבדקים במהלך הייעוץ המשפטי.

תביעה להפחתת מזונות שנקבעו בהסכם גירושין – משרדנו ייצג בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, אב, אשר ביקש להוריד את סכום המזונות הזמני שנקבע לו על סך 7000 ₪. בסופו של ההליך ניתן פסק דין שקבע כי במשמורת משותפת גם שיש פער בין השתכרות האב לאם בסכומים גבוהים הרי שנוכח פסק דין קודם של בית המשפט העליון יש להוריד את סכום המזונות שנפסק לאב לסך של 1500 ₪ בלבד לשלושה ילדים.

 

ישנה חשיבות בבניית אסטרטגיה הכוללת גילוי מסמכים הדדי של כלל ההכנסות לצורך קביעת מזונות נכונה.

פרסומים בנושא

היי! איך אפשר לעזור?
x
לכל שאלה ניתן לשלוח לנו הודעה בצ'ט או בכתובת המייל liat@liatzach.co.il
היי! איך אפשר לעזור?
נְגִישׁוּת
איפוס
סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by Emilia Digital