הליכי יישוב סכסוך וגישור

בחודש יולי 2016 נכנס לתוקפו חוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, תשע"ה 2014 אשר נקרא אף "חוק הגישור". עם כניסתו של החוק להסדר התדיינות לא ניתן להגיש תביעה לערכאה משפטית בטרם הגשת הליך יישוב סכסוך בין בני זוג שנתגלע ביניהם סכסוך בנושאי גירושין, רכוש, משמורת, מזונות וכיוצ"ב.

מטרת החוק היתה להביא בעלי דין לפשרה בטרם החלו בהליכים משפטיים ובדרך זו למנוע סכסוכי גירושין עקובים מדם.

ישנה חשיבות מכרעת בבניית אסטרטגיה נכונה עם עו"ד כבר בשלב זה של הליך יישוב הסכסוך שכן מי שמגיש ראשון את הבקשה ליישוב סכסוך, רוכש סמכות להמשך ההליכים וביכולתו לבחור היכן יתנהלו ההליכים המשפטיים בעתיד במקרה שבו לא צלח שלב המו"מ והם זקוקים להכרעה שיפוטית.

משרדנו בעל נסיון רב בליווי בשלב הליך יישוב הסכסוך ובניהול מו"מ מתוך מטרה אחת והיא הגעה להסכם מהיר ונכון בעבור הלקוח שלנו.

עם הגשת הבקשה ליישוב סכסוך, חלה תקופה של עיכוב הליכים במהלכה הצדדים לא יכולים לפנות כאמור לערכאות משפטיות, למעט בעניינים דחופים זמניים כגון מתן סעדים זמניים שקשורים לקטינים או בקשה לפסיקת מזונות זמניים וכיוצ"ב.

הליך יישוב סכסוך מצליח עם חתימת הצדדים על הסכם ואישורו בערכאה המשפטית.

במידה והליך יישוב הסכסוך לא צלח, לצד המגיש את הבקשה שמורה הזכות להגיש ראשון את תביעתו לערכאה לבחירתו, בתוך פרק זמן מוגדר. במידה ואותו צד שהגיש ראשון את הבקשה, לא מגיש את התביעה בחלוף המועד שנקבע בחוק אז הצד השני יכול להגיש תביעה לערכאה שהוא בוחר.

הפגישה הראשונה ביחידת הסיוע (נקראת : "פגישת מהו"ת") וזו פגישה שמתקיימת בין הצדדים בלבד ביחד עם עובד/ת סוציאלי מטעם המדינה שהוכשר/ה בהליך גישורי זה. מטרת הפגישה הראשונית הנה לקיים פגישה רגועה ללא עורכי דין בכדי לקדם את הליך הגישור ולהתקדם לפגישה שניה אליה הצדדים יכולים להיות מיוצגים על ידי עורכי דין. עם תום פגישת הגישור הראשונה, על הצדדים לחתום על טופס 3 ולבחור בין אופציה של המשך הליך הגישור ביחידת הסיוע / באמצעות עורכי דינם או לבחור באפשרות שאין ביניהם סיכוי להגיע להסכם וכתוצאה מכך נסגר הליך יישוב הסכסוך ומתחילים ההליכים המשפטיים.

ישנה חשיבות של פנייה לייעוץ משפטי בטרם קיום פגישת מהו"ת ראשונה בכדי לקבל מידע משפטי נרחב באשר לזכויות והחובות של כל אחד מהצדדים לרבות קבלת ייעוץ משפטי באשר לאופן פסיקת הערכאות המשפטיות במקרים דומים ולבניית אסטרטגיה משפטית נכונה אשר תביא לחתימה על הסכם מהיר.

משרדה של עו"ד זך רואה לנגד עיניו את העובדה שהליך משפטי יקר פוגע בכל בני המשפחה הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית ולכן חשוב למצות את הליך המשא ומתן עד תום.

ייצוג משפטי מתחילת ההליך מעלה את הסיכוי להגיע להסכם שכן ניתן למצות את כל הזמן שיש בהליך הגישור לפגישות משא ומתן וניסוח הסכם.

משרדנו בעל ניסיון רב בניהול מו"מ עם שיטות מנצחות שמביאות לגיבוש הסכם מיטיב ומנצח עבור הלקוחות שלנו.

בנוסף, למשרדנו ניסיון רב בניסוח הסכם גירושין הרמטי ומיוחד אשר מבטיח את האינטרסים של הלקוח ומגשר בין הצדדים בנחישות וברגישות.

הליך הגירושין יכול להיות פשוט וקל עם כמה שפחות מורכבות לילדים ומצד שני הוא יכול להיות הליך ארוך ויקר. תכנון אסטרטגי נכון ובחירת עורך הדין מנוסה שילווה בתהליך, יביא אתכם לתוצאה הנכונה עבורכם. משרדנו מאמין בחשיבות הסכמים וגישור וזאת מתוך ראיית טובת הילדים והקטנת הנזק שיגרם לילדים בכך שמערכת היחסים בין ההורים שלהם לאחר הגירושין תהיה טובה.

רק הסכם מבטיח מערכת יחסים טובה לאחר מכן בעוד שתביעות משפטיות והכרעות משפטיות גורם לרוב למערכת יחסים עכורה בין ההורים ולחוסר תקשורת.

משרדנו מוסמך לערוך גישור במשפחה ומתן ליווי משפטי להליך גישור חיצוני. זוג המעוניין להתגרש בהסכמה ובדרכי נועם מוזמן להליך גישור אשר נערך בהגינות ובתום לב. הליך הגישור הנו סודי ומהיר. עם גיבוש הסכם עקרונות, ניתן להתקדם לעריכת הסכם גירושין.

 

הסכמי גירושין

הסכם גירושין כולל בין היתר הסכמות המועלות על הכתב ומקבלות תוקף משפטי בנושאים הבאים: הסכמה להתגרש, משמורת וחלוקת הסדרי שהייה עם הילדים, מזונות וחלוקת הרכוש.

יש יתרון עצום בגירושין עם הסכם לעומת הליך משפטי והמרוויחים העיקריים מכך הם הילדים.

הסכם גירושין הנו הסכם שצופה פני עתיד לשנים רבות של תשלום מזונות וקביעת זמני שהות עם הילדים ולכן חשוב שהוא יבוצע אצל עו"ד מנוסה בתחום זה.

משרדנו יכול לספק לכם מידע רלוונטי בכל הנוגע לניסוח עקרונות הסכם ביניכם ללא ייצוג משפטי ופניה לייצוג משפטי רק לצורך ניסוח של ההסכם.

ישנם מקרים שלא ניתן להגיע להסכמות לבד ללא סיוע של עורכי דין ובמקרה כזה חשוב מאוד לבחור במשרד עו"ד עם ניסיון רב בתחום הספציפי של דיני משפחה כי רק ניסיון בתחום יבטיח ייצוג משפטי מנצח.

פרסומים בנושא

היי! איך אפשר לעזור?
x
לכל שאלה ניתן לשלוח לנו הודעה בצ'ט או בכתובת המייל liat@liatzach.co.il
היי! איך אפשר לעזור?
נְגִישׁוּת
איפוס
סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by Emilia Digital